U prvom tjednu mjeseca listopada obilježili smo Dječji tjedan kroz različite aktivnosti, radionice i posjete različitim ustanovama. Cilj dječjeg tjedna je promicanje dječjih prava na različitim razinama, usmjeravanje pozornosti javnosti prema pravima, potrebama i mjestu djece u društvenoj zajednici kao i aktivno sudjelovanje djece u aktivnostima lokalne zajednice. Stoga su, djeca u ponedjeljak prvo razgovarala o prijateljstvu. Jesu li dobri prijatelji i zašto, a zatim su izrađivali svoje drvo prijateljstva tako što su otiskivala svoje dlanove obojane temperama na krošnju drveta.

U utorak smo posjetili našu načelnicu općine Lobor, gospođu Ljubicu Jembrih kojoj smo poklonili likovni rad „Naš vrtić“. Načelnica nas je jako lijepo dočekala, pokazala nam je prostorije Općine i svoj ured te nas za kraj počastila različitim grickalicama, slatkišima i sokovima.

U srijedu smo posjetili našu ambulantu u Loboru gdje su nas dočekale dvije medicinske sestre, stomatologinja i liječnik opće medicine. Nakon upoznavanja i razgovora o ambulanti, stomatologinja nas je uvela u svoju ordinaciju i djeci pregledala zubiće, dok su ih drugi mogli modelirati od plastelina. Nakon zubarske ordinacije posjetili smo i ordinaciju doktora, koji je djeci pokazao sprave za pregled i mjerenje beba, a medicinska sestra je naše „Ljubičice“ izvagala i izmjerila im visinu. Nakon razgledavanja, u predvorju ambulante, djeca su se mogla likovno izraziti o onome što su danas naučila, te se počastiti jabukama i sokom.

U četvrtak smo razgovarali o pravima djece i dječjem bontonu. Što je lijepo ponašanje, a što nije, te kako se na kojem mjestu ponašati. Također smo se jako obradovali kada smo primili razglednicu iz Dječjeg vrtića iz Bedekovčine, te im se ovim putem zahvaljujemo.

Posljednji dan Dječjeg tjedna djeci je sigurno bio najzanimljiviji i nestrpljivo su ga cijeli tjedan čekali. U petak nas je posjetila Udruga Sveta Ana iz Lobora te nam je dovela terapijskog psa, labradoricu Mili. Na početku radionice djelatnice Udruge ispričale su djeci priču o jeseni te razgovarala o pročitanome. Zatim su djecu upoznale s terapijskim psom, a svako je dijete moglo Mili podragati i dati joj poslasticu. Nakon upoznavanja djeca su izrađivala jesenske šešire od plodova jeseni te igrala različite igre kao što su „leti, leti“ i „Glazbeni stolac“.

Posljednji dan Dječjeg tjedna djeci je sigurno bio najzanimljiviji i nestrpljivo su ga cijeli tjedan čekali. U petak nas je posjetila Udruga Sveta Ana iz Lobora te nam je dovela terapijskog psa, labradoricu Mili. Na početku radionice djelatnice Udruge ispričale su djeci priču o jeseni te razgovarala o pročitanome. Zatim su djecu upoznale s terapijskim psom, a svako je dijete moglo Mili podragati i dati joj poslasticu. Nakon upoznavanja djeca su izrađivala jesenske šešire od plodova jeseni te igrala različite igre kao što su „leti, leti“ i „Glazbeni stolac“.