Noć knjige 2022.

Noć knjige je manifestacija koja se već jedanaest godina zaredom održava u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dana hrvatske knjige (22. travnja). Ovogodišnja je tema sloboda i knjiga kao prostor slobode.

U našim odgojno-obrazovnim skupinama su se čitale slikovnice po izboru djece, Crvenkapica, Pepeljuga, Snjeguljica, Tri praščića i priče Ivane Brlić-Mažuranić. Bajke i priče bile su inspiracija za igrokaz, crtanje likova, izradu plakata s likovima iz priča, igranje različitih igara, uređenje centra početnog čitanja i pisanja. U starijoj odgojno-obrazovnoj skupini „Ljubičice“ djeca su upoznala i glagoljično pismo.

Važnost knjiga u djetinjstvu potvrđuju različita istraživanja. Ističe se da je čitanje djetetu od najranije dobi jednako važno za njegov razvoj kao i briga o njegovim osnovnim potrebama.