ORALNO ZDRAVLJE OD NAJRANIJE DOBI 2022 – “Budi ponosan na svoja usta”

S ciljem promicanja i razvijanja svijesti o važnosti brige o oralnom zdravlju i njegovom značaju u očuvanju općeg zdravlja naš vrtić je u proteklih tjedan dana posjetila “teta zubarka”, dr Ivana.

Kroz priču, igru i radionicu naučili smo kako pravilno prati zubiće, što nam treba da bismo dobro održavali higijenu naših zubića, kakvu hranu jesti, kakve napitke je najbolje piti, ali smo isto tako naučili i da možemo tu i tamo jesti slatkiše i piti “coca colu”, ali ne smijemo zaboraviti svakako nakon takvih grickalica oprati zubiće.

Evo naših uradaka.

Svi smo bili jako veseli, rado smo pokazali teti zubarki svoje zubiće i obećali joj da ćemo redovito odlaziti svojim zubarima i tako čuvati zdravlje svojih zubića. Evo i nas, veliki i malih.